21 marca 2024r. naszą szkołę odwiedził ratownik medyczny - Pan Adam Lemański.

Na spotkaniu zapoznał uczniów kl. VII ze ścieżkami edukacyjnymi umożliwiającymi zdobycie zawodu ratownika medycznego. Opowiedział na czym polega ta trudna i odpowiedzialna praca. Udzielał instruktażu oraz zademonstrował tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Pan Adam opowiedział jak ułożyć rannego w pozycji bocznej ustalonej bezpiecznej dla osoby poszkodowanej. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca. Pan ratownik wyjaśnił, dlaczego te czynności są tak ważne.

Po omówieniu zasad postępowania przedmedycznego uczniowie pod fachowym okiem ratownika ćwiczyli podstawowe czynności ratownicze.

Uczniowie kl. VII serdecznie dziękują Panu Ratownikowi za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

2024-03-21Galeria zdjęć: