Ideą kampanii jest zachęcanie wszystkich nas abyśmy zostali rodzinnymi ambasadorami Bezpieczeństwa i propagowali bezpieczne zachowania na przejazdach kolejowo-drogowych wśród swoich bliskich.

Rodzicom zależy na bezpieczeństwie dzieci. Kiedy słyszysz: „zawsze rozglądaj się przed przejściem przez tory”, „uważaj na pociągi”, czy też „pamiętaj, żeby nigdy nie słuchać muzyki na przejściu kolejowym i nie patrzeć w telefon” – zapamiętaj te słowa. Zachęcamy do wspólnego czytania z dziećmi i życzymy miłej lektury.

Uczniowie dzięki tym publikacjom mogą przeżyć fascynującą przygodę i zostać specjalistami od odpowiedzialnego zachowania na torach i w ich pobliżu. Dzięki ciekawym ćwiczeniom sami mogą zostać Ambasadorem  lub Ambasadorką – Bezpieczeństwa.

 

Dziękuję, Panu Marcinowi Książek za przygotowanie dla całej klasy 2a kompletu zeszytów edukacyjnych „Podróżuj z Ambasadorką Bezpieczeństwa” i kolorowanek dla dzieci i rodziców „Kolejowe Podróże z Ambasadorką Bezpieczeństwa”

Piotr Hamrol

2024-04-27Galeria zdjęć: